Різдвяна зірка в техніці макраме. Незвичайний та затишний декор до свята

Деякому може здатися, що техніка макраме — це вже щось із минулого. Однак це зовсім не так, вона і сьогодні користується величезною популярністю, адже за її допомогою можна створити затишні в’язані речі без в’язання! Наприклад, ось такі чудові зірочки стануть прикрасою як для інтер’єру, так і для одягу. Техніка їх створення дуже проста, і вам не потрібно нічого, крім нитки.

Вам знадобляться:

  • пряжа;
  • клей для тканини чи гарячий клей;
  • нитка для підвішування.

Нарізаємо канат на 1 шнурок з довжиною 64 см і 14 шнурків по 48 см. Кожен із відрізків складаємо навпіл. Потім намічаємо середину складеного навпіл довгого шнурка і зав’язуємо в наміченій середині один із коротких шнурків петлею.

Потім також петлями нав’язуємо на великий шнурок усі 14 коротких шнурків, праворуч залишаємо невелику, з діаметром приблизно з палець, петлю.

У петлю, що вийшла, простягаємо кінець довгого шнурка, що залишився, потім переміщаємо нав’язані на нього короткі відрізки так, щоб в результаті петля затягнулася, а у вас вийшло ось таке, досить туге кільце.

Центральна частина майбутньої зірочки готова, можна переходити до променів. Для цього спочатку ділимо нитки, що залишилися, по 6 штук на сегмент.

Переходимо до плетіння. Починаємо з того, що нитку 2 проносимо над 3, а потім зав’язуємо другою ниткою навколо третьої 2 вузла. Аналогічним чином надаємо з ниткою 4 і 5, обв’язуючи п’яту навколо четвертої.

Потім зв’язуємо центральні нитки між собою на 2 вузли, обплітаючи при цьому праву навколо лівої, добре затягуємо.

Далі, залишаючи шосту нитку знизу, обв’язуємо її на 2 вузли спочатку п’ятою, а потім четвертою ниткою. Аналогічним чином залишаємо першу нитку знизу і по черзі обв’язуємо її 2-ю, 3-ю та 4-ю, добре затягуємо. Ось і готовий перший промінчик майбутньої зірки!

Таким чином пров’язуємо сегмент кожного промінчика, а потім обрізаємо кінці, що залишилися, відступаючи приблизно півсантиметра від краю. Шматочки, що залишилися, акуратно приклеюємо зі зворотного боку зірочки.

Тепер залишилося тільки зробити підвіс для зірочки, у нашому випадку для нього використовується тонка джутова мотузочка: за допомогою голки просовуємо нитку в потрібному місці зірки, а потім зав’язуємо петлю.

Джерело: cpykami.ru

Зберегти в Pinterest